Kuaför Burak Karakaya Hizmetleri

Erkek Perma Nasıl Yapılır?


Erkek perma nasıl yapılır? Perma belli bir süre kalıcı olarak saça şekil verilmesi sürecine verilen isimdir. Saçın belli bir karakteristik özelliği ve yapısı vardır. Kimi saç dalgalı iken kimi saç düz şekle sahiptir. Bu saçın temel özelliği olarak bilinmektedir. Saçına kıvırcık ya da dalgalı yaptırmak isteyen kişiler perma adı verilen bu uygulamayı yaptırarak çok daha kalıcı farklı bir şekle sahip olan saçlara sahip olabilirler. Perma saçın içindeki yapının kırılarak farklı bir şekil verilmesidir diyebiliriz. Perma yapılmış saç genel olarak kıvrımlı hatlara sahip olmaktadır. Saçlar perma yapılma sürecinden önce mutlaka yıkanmalıdır. Yıkanmanın ardından saçlara perma solüsyonu eklenerek saçın çok daha etkili şekilde kıvrımlar oluşması sağlanabilir.


Erkek Perma Nasıl Yapılır?

Erkek Perma Nasıl Yapılır?


Permanın nasıl yapıldığı ve saçın hangi aşamalardan geçerek kıvrımlar halini aldığından bahsetmek gerekirse; öncelikle perma solüsyonu saça uygulanır. Perma solüsyonunun uygulanması ve saçın tüm alanlarına eşit şekilde dağıldığı net şekilde gözlemlendikten sonra keratin uygulanır. Perma solüsyonu keratine girer ve bunun ardından saçın iç kısmında bulunan lif hücrelerini bir arada durmasını sağlayan sülfür bağları kırılır. Böylece artık saça yeni bir kalıcı şekil verilmesi için saç hazırdır. Saçın gelişim süreci saçın durumuna göre değişiklik gösterir. Saça uygulanan bu perma işleminin ardından artık dalgalı ya da kıvırcık yeni saçlar kısa bir süre sonra hazır demektir. Saçların lüleli olması isteniyorsa spiral perma işlemi uygulanır. Adana perma yapan kuaförler arasında Kuaför Burak Karakaya, yeni saç modellerine en iyi perma uygulaması yapmaktadır.

 

Erkek saça perma uygulanma sürecinde akla gelen pek çok soru işareti vardır. Bunların en başında boyalı saça perma uygulanır mı? Sorusu gelmektedir. Doğru formüller uygulandığı zaman boyalı saça perma uygulaması yapılabilmektedir. Kuaförünüz ve bu konuda yetkili olan kişilerden yardım almak bu konuda en doğru kararı vermenizi sağlayacaktır. Saça uygulanan perma işlemi kalıcıdır, fakat yapılan perma işleminden etkilenen saçların yapısı bozulduğu için kıvırcık şekilde kalırken uzayan kısım düz olarak uzamaktadır. Böylece saçlarınızın uzama hızına bağlı olarak saç şekliniz değişecek ve yeniden perma yaptırmak zorunda kalacaksınızdır. Permalı saçları genellikle 2 ila 5 ay aralığında istediğiniz formda kullanmak mümkündür.

İletişim Bilgileri

Adres

MUSTAFA KEMAL PAŞA BULVARI NO: 103/C GÜL APT. ZEMİN KAT D: 1 YÜREĞİR / ADANA

Telefon

0538 636 47 86

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 20:00