Kuaför Burak Karakaya Hizmetleri

Kısa Erkek Saç Modelleri


Kısa erkek saç modelleri şık görünmek isteyenlerin favorisi olmayı başarıyor. Erkeklerin daha çekici ve yakışıklı gözükmesine büyük katkıda bulunan bu saç modelleri, temizliğinin ve bakımının kolay olmasıyla da avantaj sağlıyor. Siz de imajınızı ve stilinizi önemsiyorsanız, tarzınıza muhteşem bir dokunuş yapmak için kısa saç modellerine şans verebilirsiniz. Erkek modasını yakından takip eden ve trendleri hizmetlerine yansıtan Burak Karakaya, hayalinizdeki kısa saç modelini en iyi şekilde uygulamaya hazır!


Kısa Erkek Saç Modelleri

Kısa erkek saç modelleri arasında en popüler olanlar şunlardır:

 1. Klasik Kısa: Bu model, saçların üst kısmı daha uzun ve arka kısmı daha kısa olarak kesilir. Bu model, saçların daha az yıkanmasını ve taranmasını gerektirir.

 2. Fade: Bu model, saçların yanaklarda ve arka kısmında daha kısa kesilir ve üst kısım daha uzun kalır. Bu model, saçların daha az yıkanmasını ve taranmasını gerektirir.

 3. Buzz Cut: Bu model, saçların hemen hemen tümünün kısa kesilmiş olmasıdır. Bu model, saçların daha az yıkanmasını ve taranmasını gerektirir.

 4. Quiff: Bu model, saçların üst kısmı daha uzun ve arka kısmı daha kısa olarak kesilir. Üst kısım, geriye doğru taranır ve biraz daha yüksekte tutulur.

 5. Undercut: Bu model, saçların yanaklarda ve arka kısmı daha kısa kesilir ve üst kısım daha uzun kalır. Üst kısım, geriye doğru taranır ve biraz daha yüksekte tutulur.

 6. Slicked Back: Bu model, saçlar geriye doğru taranır ve yapıştırıcı veya saç jölesi kullanılarak yerleştirilir.

 7. Spiky: Bu model saçların üst kısımda kabartılı ve dik kesilir.

 8. Textured Crop : Bu model saçlar kısa kesilir ve biraz doku eklenir.

Herkesin saç tipi ve yüz şekli farklıdır, o yüzden en iyi model hangisi olduğu kişinin yüz şekline ve saç tipine bağlıdır.

Kısa Erkek Saç Modelleri Neden Avantajlı?

Erkeklerin tercihini kısa saçlardan yana kullanması başlıca şu avantajları beraberinde getiriyor:

 1. Yıkanması, kurulanması ve şekillendirilmesi kolaydır. Zaman tasarrufu sağlar.
 2. Özel bakım gerektirmez.
 3. Saç dökülmesi sorunundan kurtarır.
 4. Kuruluk, yağlanma ve kepek gibi sorunlar daha az görülür.
 5. Saçlar hava ile doğrudan temas hâlinde olur, bu itibarla saç derisi nefes alır.
 6. Erkeği karizmatik gösterir.
 7. Saç derisinin terlemesi, ense bölgesinde tahriş oluşumu gibi problemlerin önüne geçer. Bahar ve yaz aylarında maksimum ferahlık sunarak kişiye kendini konforlu hissettirir. Ne var ki, güneşin zararlı ultraviyole ışınlarından korunmak için saçlarınızı aşırı kısa kestirMEmeniz tavsiye edilir. İdeal ölçülerde kısa modeller gerek sağlık, gerek görünüm bakımından daha uygundur.
 8. Sakalları ve kıyafetleri ön plana çıkarır. İnsanların kombininizdeki detayları, aksesuarları daha kolay fark etmesine olanak verir.

Bunların yanı sıra unutulmamalıdır ki erkek kısa saç modelleri her yüze yakışmaz. Diğer taraftan, sabırsız biriyseniz ve saç modelinizi sık sık değiştiriyorsanız, kısa saçlarınızın uzamasını beklemek sizin için zorlayıcı olabilir. Kısa kestirilen saçlar yaklaşık 2 ay içinde orta uzunluğa ulaşır.

Kısa Saç Kimlere Yakışır?

Yüz hatları simetrik ve keskin, alın bölgesi dar olan erkeklere kısa saç çok iyi gider. Dik, sert ve kalın saçlara sahipseniz kısa modellerden birini kullanmanız tavsiye edilir.

Ayrıca bu tür saç modelleri üçgen veya oval yüz hattına sahip erkekler için de biçilmiş kaftandır.

Kirli sakallı, elmacık kemikleri belirgin insanlar da kısa erkek saç modelleri ile mükemmel bir görünüme ulaşmanın tadını çıkarabilir.

En İyi Erkek Kısa Saç Modelleri 2023

Şüphesiz ki saçlar, vücudun en fazla dikkat çeken bölgelerinden biri durumunda. Bundandır ki kullanılan saç modelleri yüz güzelliğinde başrolü oynuyor.

Kişinin özgüvenli bir duruş sergilemesine yardımcı olan saç modeli, şıklığın tamamlayıcı parçalarından biri olarak öne çıkıyor.

Kadınlar için olduğu gibi, erkekler için kısa saç modelleri de bir hayli yaygın. Bunlar arasında seçim yaparken; yüz şeklinizi, mizacınızı ve genel giyim tarzınızı hesaba katmanız gerekiyor. Kafa ve saç yapısı, yaş, moda dünyasındaki yenilikler de saç modeli tercihini doğrudan etkiliyor.

Bu konuda fikir almaya ihtiyacınız varsa, işte sizin için en güzel kısa erkek saç modelleri:

 1. Buzzcut:

Cool görünümüyle beğeni toplayan bu model, çıkık elmacık kemikleri olan kişiler için gayet uygun. Kendi içinde farklı modellere ayrılan bu kısa saç kesim tarzı, yuvarlak yüz tipine sahip kişiler tarafından da tercih ediliyor.

Asker kesiminden bir miktar daha uzun olmasıyla karşımıza çıkan bu saç kesim şekli, gerek gündelik gerekse ofis hayatınıza rahatlıkla uyum sağlayacak.

 1. Kenarlar Kısa Erkek Saç Modeli:

Saçlarınız hafif dalgalı yahut kıvırcık ise bu kesim sizin için isabetli bir tercih. Sözünü ettiğimiz modelde yan kısımdaki saçlar, üst taraftakilere kıyasla daha uzundur. Üstteki saçlarınızı da tercihinize bağlı olarak istediğiniz uzunlukta bırakabilirsiniz. Böylelikle dalgalı saç buklelerini belirgin hâle getirmiş olursunuz.

Kullanım ve şekillendirme açısından en güzel kısa erkek saç modelleri arasında gösterebileceğimiz bu tarz, bilhassa yaz mevsimi için son derece ideal. Tüm yüz hatları ile uyum sergileyebilmesi ise başka bir avantaj.

 1. Fade:

En popüler kısa erkek saç modelleri listesine adını yazdıran Fade kesim, ünlü isimler tarafından sıkça tercih sebebi oluyor. Bu tarz saçlar yanlardan yukarılara doğru gidildikçe kademeli olarak uzuyor.

Keskin geçişlere rastlanmayan bu saç modeli, doğallığı sayesinde büyük rağbet görüyor. Siz de stilinizi konuşturmak istiyorsanız, fark meydana getirmek için bu akıma katılanlardan biri olabilirsiniz.

 1. Üçgen Kısa Saç Modeli:

Bu model, ‘rampa saç’ diye de isimlendiriliyor. Özelliği, kesim yapıldıktan sonra ön tarafların üçgen biçiminde şekillendirilmesi.

Ense, orta ve yan taraflardaki saçlar kısa kesiliyor. Bu ise üçgen şeklini daha da vurgulayarak modelin güzelliğini açığa çıkarıyor.

 1. Kâse:

En beğenilen erkek kısa saç modelleri listesinde gördüğümüz Kâse saç kesimi, saçların yan tarafını sıfır saç kesimine yakın bırakmaya dayanıyor. Kulağın üzerinde yer alan saçlar ise orta uzunlukta tutuluyor.

Son derece etkileyici bir görünüm veren bu saç modeli, bakıldığı zaman âdeta ters duran bir kâseyi andırıyor. Kullanışlı yapısıyla avantaj sunan model, uzun ve ince yüz yapısına sahip erkeklerin ideal tercihleri içerisinde bulunuyor.

Sizin de yüz ve saç tipiniz bu modele uygunluk sağlıyorsa, kirli sakal ile beraber kâse modeli kullanmayı düşünebilirsiniz. Öte yandan; arzu ederseniz, hafif uzunlukta perçem veya kahkülle birleştirerek saçlarınızın alnınıza dökülmesini sağlayabilirsiniz. Ortaya çıkan salaş görünüşün size çok yakışacağına inanıyoruz.

 1. Oxford:

Kısa saç modelleri erkek için düşünüldüğünde bu kesim tarzını hatırlamamak imkânsız. Zac Efron ve David Beckham gibi karizmatik erkeklerin öncülüğünü yaptığı bu saç trendi, uzun yıllardır popüleritesini koruyor.

Söz konusu modelde saçların arka ve yan tarafları, üst kısımlara nazaran daha kısa bırakılıyor. Özellikle iş yaşamında sizi bir adım öne geçirmeyii başaracak olan bu model, herkesten farklı görünmenize imkân verecek.

Dalgalı saçlara sahipseniz, en trend kısa erkek saç modelleri arasında tercihinizi bundan yana kullanmanızı öneririz. Üst taraftaki saçları dilediğiniz gibi şekillendirerek şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

Saçlarınızı dilerseniz geriye tarar, isterseniz de yana yatırabilirsiniz. Şekil verme işlemi için ise sabitleyicilerden yardım almanız mümkün. Böylelikle gayet centilmen bir görünüm kazanacağınıza emin olabilirsiniz:

 1. Sıfır Numara:

Bu da, en havalı erkek kısa saç modelleri arayışına harika bir şekilde yanıt veriyor. Saçlarınızla vakit harcamaktan hoşlanmıyorsanız, kökten çözüm için bu modele başvurabilirsiniz.

Seyrek saçlara sahip yahut dökülme problemi olan erkekler de çoğunlukla seçimini bu modelden yana yapıyor. Kirli sakal ile âhenkli bir duruş sergilemeyi başaran bu model, karizmatik bir stil denemeyi isteyenlerin imdadına yetişiyor.

 1. Önü Uzun, Arkası Kısa:

Kat kat saç kesim detayı ile arka taraftan öne doğru uzun gözüken bu model, her yüz tipiyle estetik bir uyum yakalıyor. Saçın tüm bölgeleri aynı kısalığa sahip olmuyor tabii fakat belli bir âhenk oluşturulduğu için, şıklığı saçınızın her bölgesinde görebiliyorsunuz.

İlginizi çektiyse, en trend kısa erkek saç modelleri alanında tercihinizi bu seçenekten yana kullanmaya ne dersiniz?

Kısa saç modelleri erkek :

Kısa erkek saç modelleri ile oldukça iddialı görünebilir ve kendinize herkesi hayran bıraktırabilirsiniz.

Yaz-kış kullanıma uygun olan erkek kısa saç modelleri, hem sportif hem de modern bir görünüme kavuşmanın en pratik yolu! Üstelik bu sayede modadan da asla geri kalmayacak, şıklığınızı trendler ile buluşturarak havalı bir imaj kazanacaksınız.

’Artık tarzımı değiştirmenin vakti geldi.’ Diye düşünüyorsanız, size en çok yakışacak kısa saç modelini bulmak ve ona kolayca sahip olmak için daha fazla beklemeyin!

Türkiye’nin en iyi erkek kuaförü Burak Karakaya ile tanışarak, kusursuz hizmetin ve profesyonelliğin farkını stilinizde gösterin.

İletişim Bilgileri

Adres

MUSTAFA KEMAL PAŞA BULVARI NO: 103/C GÜL APT. ZEMİN KAT D: 1 YÜREĞİR / ADANA

Telefon

0538 636 47 86

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 20:00