Kuaför Burak Karakaya Hizmetleri

Anatomik Saç Kesimi Nedir


Anatomik Saç Kesimi Nedir? Anatomik saç kesimi bireyin kendini mutlu hissettiğinde ya da üzgün hissettiğinde baş vurduğu değişim araçlarından birisidir. Çünkü saç kesimi ile birey görünüşünü büyük ölçüde değiştirebilir. Yapılan bu eylem ile dış görünüş üzerinde büyük bir dokunuşa imza atılmış olur. Ancak günümüzde saç kesimi denildiği zaman akla ilk gelen şeylerin başında yüzeysel ve hemen herkese aynı uygulanan saç kesimi gelmektedir. İşte tam da bu noktada anatomik saç kesimi bize doğru bir bilgi sunarak herkese aynı ölçüde uygulanan saç kesimini ortadan kaldırarak çok daha profesyonel bir şekilde kişinin yüz hatlarına uygun şekilde yapılan saç kesimini ön plana çıkarır.


Anatomik Saç Kesimi Nedir

Anatomik saç kesiminde bireyin yüz hatlarının, duruşunun ve kimliğinin önemi büyüktür. Çünkü anatomik saç kesiminde saç modelini kişi kendisi değil yüz hatları belirler. Aynı saç şekli ya da kesimi farklı kişilerde iyi durmayabilir. Örnek vermek gerekirse yüzü yuvarlak olan kişilerin saç kesimi farklı iken daha uzun bir yüz hattına sahip olan kişilerin uygulaması gereken saç kesimi modeli farklı olmak zorundadır. Aynı saç kesimini farklı yüz hatlarına uygulandığında kötü durduğu saptanmıştır. Bu yüzden anatomik saç kesimi modeli ile bireylerin yüz hatlarına uyacak şekilde önce tasarım yapılır ve ardından saç kesimi işlemleri uygulanır. Uygulanan saç kesimi ile beraber artık birey kendi modelini doğru şekilde seçmiş demektir.

 

Anatomik Saç Kesimi

Saç kesimi doğru şekilde yapıldığı zaman kişinin görünümünü büyük ölçüde değiştirir. Bu yapılan pek çok testte ve uygulamada saptanan bir gerçektir. Bu yüzden saç kesimi bireyin kendini doğru şekilde gösterebilmesi, özgüvenini yükseltebilmesi için doğru şekilde yapılması zorunludur. Anatomik saç kesimi modeli işte tam da size bunu sunmaktadır. Profesyonel eller tarafından uygulanan anatomik saç kesimi modeli sizlere yüz hatlarınıza uygun şekilde bir kesim imkanı sunarken aynı zamanda sizin görünümünüzü doğru şekilde değiştirir. Doğru saç kesimi ile her zaman daha iyi bir görünüme sahip iken yanlış şekilde uygulanan saç kesimi size aynı ölçüde olumsuz bir görünüm katacağını unutmamalı bu yüzden anatomik saç kesimine başvurmalısınız.  Adana erkek kuaförü Burak Karakaya anatomik saç kesimi konusunda almış olduğu özel eğitimler sayesinde kafa ve yüz şekline göre saç kesimi yapmaktadır.  Eğer görünüşünüzü değiştirme istiyorsanız öncelikle başlamanız gereken değişim saçlardır. Ancak saçlarınızın hangi sitille ve tasarıma sahip olacağı yüzünüzün anatomisi doğrultusunda değişkenlik göstermektedir. Erkek saç modelleri sayısı oldukça fazla olmasına rağmen bir başkasına yakışan saç modelinin sizin saçınıza uygulandığında aynı güzel bir görünüm kazanmaması gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Bunun asıl nedeni yüz anatomisinde yatmaktadır. Bu sebeple özel saç kesim tekniklerinden olan anatomik saç kesimi tercih edilmektedir. Yüzünüzün ve kafa yapınıza en uygun saç modeli ve saç kesimini uzman erkek kuaförlerine yaptırmalısınız. Anatomik saç kesimi yapan erkek kuaförleri arıyorsanız tercihiniz Kuaför Burak Karakaya olmalıdır. Anatomik saç kesimi nasıl yapılır? Anatomik saç kesimi yüz ve kafa ölçülerine göre hangi saç modelinin size daha iyi olacağının kararı alındıktan sonra saç ölçünüz belirlenerek kesim işlemine başlanmaktadır. Anatomik saç kesimi eğitimi veren uzmanlardan eğitim almış olan Kuaför Burak Karakaya anatomik saç kesimi uygulamaları yapmaktadır. Düşük yoğunluklu saçlar (özellikle de ince olduğunda) daha uzun uzunluklarda gevşek ve lifli görünür ve daha kısa olduğunda (özellikle açık renkli saçlarınız varsa) görsel olarak kaybolabilir, bu nedenle yol uzunluğunun ortası genellikle en iyisidir. Böylece anatomik saç kesimi nedir sorusunun cevabını vermiş olduk.

İletişim Bilgileri

Adres

MUSTAFA KEMAL PAŞA BULVARI NO: 103/C GÜL APT. ZEMİN KAT D: 1 YÜREĞİR / ADANA

Telefon

0538 636 47 86

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09:00 - 20:00